با سیستم کرکره برقی و درب ریلی آشنا شوید

نویسنده : زارع چهارشنبه 11 دی 1398 12:44 ب.ظ  •   

با سیستم کرکره برقی و درب ریلی آشنا شوید

 

زمانی که چند مدت از تولید و به کارگیری کرکره های برقی گذشته بود، استفاده کنندگان و تولید کنندگان به فکر داشتن کرکره هایی افتادند که انرژی درون فضا را هدر ندهد که این موضوع منجر به تولید کرکره برقی های صنعتی شد.

 

j3sj_w4.jpg

 

که بعد از آن کرکره و درب های صنعتی و برقی تولید گشت که درجه عایق استفاده شده در آن بالاتر و بیشتر بود.

وجود درب و کرکره برقی، موجب آزادی عمل طراحان و معماران ساختمانی برای بیشتر مانور دادن بر روی نقشه هایشان شد.

یکی از مزایای استفاده از درب و کرکره برقی، حفظ انرژی در هوای سرد است زیرا از ورود برودت و سرما به داخل ساختمان و نفوذ انرژی گرمایی درونی به فضای بیرون جلوگیری می شود.

همچنین استفاده از این وسیله در فصل های دیگر هم در هدر نرفتن انرژِی موثر است به خصوص که در روزهای گرم تابستان از نفوذ انرژی گرمایی بیرون و گرم کردن فضای داخل جلوگیری می کند.

 

انرژی کارآیی کرکره برقی

 

 از موتور این وسیله تامین می شود پس با توجه به این موضوع، باید کرکره برقی دارای یک موتور مطمئن باشد علاوه بر این موتور باید به نحوی کار کند که آلودگی صوتی ایجاد نکند و مدام در صدد تعمبر آن برنیاییم اما علاوه بر کارکرد موتور، نگهداری و مراقبت های جانبی هم در افزایش عمر کرکره برقی تاثیر بسزایی دارد پس به عنوان مثال باید توجه نمود که در وهله اول دور موتور کرکره برقی بر روی سرعت مناسب تنظیم شود زیرا در سرعت خیلی بالا و یا خیلی پایین علاوه بر آسیب دیدگی موتور، تیغه ها هم ممکن است آسیب ببینند و نیازمند هزینه بالایی برای تعمیر یا تعویض باشند.

 

موتورهای امروزی کرکره برقی مجهز به قابلیت هوشمند هستند و اگر فرضا به هنگام روشن بودن و رول شدن کرکره، شی خارجی در مسیر چرخش موتور قرار گیرد، به چرخیدن ادامه نمی دهد و همانجا ایست کرده و باز می شود.

 

 

مزایای

 

از مزایای دیگر کرکره برقی می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر در ابتدا یک بار هزینه تیغه های مرغوب و فوم دار را بدهید با توجه به اینکه در برابر عواملی چون رطوبت و فرسایش و زنگ زدن مقاوم هستند، تا مدتها از هزینه تعویض، تعمیر و یا رنگ کردمم تیغه ها برای زنگ نزدن معاف هستید و این موضوع از نظر اقتصادی قابل توجه خواهد بود.

 

باز شدن این کرکره-برقی.php و کرکره برقی از آنجا که امنیت بالایی در ایجاد قفل آنها به کار گرفته شده بسیار سخت و تقریبا نشدنی می باشد.

این کرکره ها در هر نوع آب و هوایی چه مرطوب و چه خشک با درجه گرمای بالا کارآیی خود را داشته و نیاز کاربرانش را رفع می کند.

عدم ورود گرد و غبار از پنجره هایی که دارای کرکره برقی هستند را هم می توان به لیست مزایای این وسیله اضافه نمود.

در این میان تیغه هایی هم وجود دارند که با به کار بردن آنها در کرکره برقی می توان در زمان استفاده از کرکره، طرف دیگر آن را مشاهده کرد.

در سیستم کنترل کرکره برقی می توان به این قابلیت اشاره نمود که توانایی کنترل چندین کرکره را از سیستم اصلی این وسیله می توان در دست داشت.

درب ریلی برای پارکینگ

 

نقش چشمی در درب ریلی

چشمی های موجود در درب ریلی ها که از مادون قرمز هایی تشکیل شدند که شامل فرستنده و گیرنده هستند که به منظور مشخص کردن وضعیت باز یا بسته بودن درب ریلی طراحی شده اند و رفت و آمد ها از درب را کنترل می کنند.  و این چشمی سنسوری دارد که در صورت مطمئن شدن اینکه شیئی یا شخصی یا ماشینی در بین درب نیست آن را می بندد و اگر چیزی حس کرد از بسته شدن درب جلوگیری می کند.

نقش ریموت درب ریلی پارکینگ

این ریموت های درب ریلی برای اینکه بتوان از راه دور به وسیله دستگاهی کوچک درب را به حرکت درآورد طراحی شده. با کمک آن می توانید درب ریلی را بسته یا باز کنید. برای اینکه ریموت ها بتوانند کار کنند بایستی گیرنده ای در سیستم مرکزی کنترل درب ریلی وصل شود.

نقش مرکز کنترل در درب ریلی

از مهم ترین بخش های موجو در درب ریلی مرکز کنترل درب است که بستگی به نوع آن ندارد در همه ی آنها وجود دارد چه درب ریلی شیشه ای باشد چه کرکره برقی و درب ریلی پارکینگ، برای کنترل رفت و آمد به این مرکز نیاز است. این جزء در حقیقت از جعبه ای تشکیل شده که نامش تابلوی فرمان است که این جعبه شامل شاسی هایی است که به درب متصل است وسیستم کنترل فرمان مدل رادیویی است که به وسیله یک میکرو پروسسور درب ریلی کنترل می شود.

منبع: الکتروحفاظ

 

 آخرین ویرایش: - -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic