مرغ رد آیلند (Red Island) و استاندارد های نژادی

نویسنده : زارع جمعه 2 اسفند 1398 11:26 ق.ظ  •   

مرغ رد آیلند (Red Island) و استاندارد های نژادی

wauz_t4.jpg

مرغ رد آیلند احتمالا یکی از موفق ترین نژاد های مرغ در دنیا است. این مرغ از وطن خود به سراسر جهان سرایت کرده است به گونه‌ای که می توان گفت حتی در مقابل مرغ های صنعتی مدرن و شیوه های کشاورزی فشرده رونق بیشتری دارد. شاید این سوال برای شما پیش آید که چرا این مرغ انقدر موفق است؟ آنها در واقع پرندگانی هستند که در دسته ماکیان قرار می گیرند. به مراقبت کمی نیاز دارند و معمولا بسیار سالم هستند. این نژاد مرغ، از نوع مرغ های شخصی هستند. با توجه به مشخصات آنها کمتر کسی پیدا می شود که این مرغ ها را دیده باشد و آنها را دوست نداشته باشند. در این مقاله می خواهیم این نژاد را به طور عمیق مورد بحث قرار دهیم. علاوه بر این نوع حیوان خانگی که جزء حیوانات اخلی نگهداری می شود، می توانید اطلاعات لازم را در مورد سایر حیوانات خانگی در فارسی پت بدست آورید.

تاریخچه مرغ رد آیلند

تاریخچه مرغ های رد آیلند در حقیقت از سال 1854 شروع می شود. یک کاپیتان دریایی به نام ویلیام تریپ، یک خروس مالایی را از ملوانی خریداری کرد. کاپیتان خروس مورد نظر را با خود به خانه برد و با مرغ های خود جفت کرد. تریپ جهت تخم گذاری بیشتر مرغ هایش، از تخم آنها برای پرورش و پیشرفت استفاده کرد. او به همراه و با کمک دوست نزدیکش جان مکوبر برای پرورش مرغ ها ثبت نام کرد. با توجه به تلاش ها و عملکرد های تریپ مرغ هایی ترکیبی پرورش داده شدند که از که از مرغ ها و پرندگانی در این نوع در منطقه ماکومبر برتری داشتند. چنین نژادی برای بهبود و پیشرفت ژنتیکی مرغ های تریپ استفاده شد که از حاصل آن نژاد هایی مثل مالایی، مرغ چینی، لایت براهما، راک پلیموت و . ... بوجود آمدند.

این نژاد مرغ مورد توجه اسحاق ویلبور که یک مرغدار موفق بود قرار گرفت. علیرغم تمام کارهایی که توسط تریپ و مکومبر برای پرورش این نوع مرغ انجام شد، ویلبور نام در آیلند را به این مرغ نسبت داد. مرغ های رد آیلند، قبل از هر چیز به عنوان یک پرنده دو منظوره پرورش داده شد. به افتخار این نژاد دو مجسمه در نزدیکی محل شکل گیری آن احداث شد.

ظاهر و استاندارد نژادی مرغ رد آیلند

در سال 1904 مرغ رد آیلند توسط انجمن مرغداری آمریکا و همچنین در سال 1909 در سازمان استاندارد مرغ و طیور انگلستان پذیرفته شد. پرهای این نوع مرغ انتظار می رود که سخت و محکم باشد. این مشخصات را از ژن های مرغ مالایی و جاوا به ارث برده است. رنگی که برای این نژاد شناسایی شده است یک ماهگونی کمرنگ مایل به مشکی می باشد. در قسمت دم و باله ها می توان پرهای سیاهی را تماشا کرد. تاج و کاکل های این نژاد مرغ قرمز رنگ و چشمهایش به رنگ نارنجی است. مرغ رد آیلند یک نوع مرغ با پوست زرد است. رنگ زرد در قسمت پاهایش به خوبی دیده می شود. دقت کنید که هر پا باید 4 انگشت داشته باشد و منقار آنها باید به رنگ زرد باشد. این مشخصات مخصوص مرغ های رد آیلند طبیعی است.

تاج آنها معمولا خمیده به سمت راست قرار گرفته است. مرغ های مشابه با شکل هایی شبیه به رد آیلند وجود دارند ولیکن محبوبیت آنها بسیار کمتر از این نژاد است. وزن خروس ها در نژاد رد آیلند 3.5 کیلوگرم و مرغ آن حدودا به 2.5 کیلوگرم می رسد.

تولید تخم مرغ در مرغ های رد آیلند

مرغ های رد آیلند در تخم گذاری بسیار خوب عمل می کنند. بسیار سخت است که مرغ های دیگر از آنها در تولید و استمرار تخم مرغ ها در زمان های مشخص پیشی بگیرند. گروه های اصلی مرغ های رد آیلند به دو منظور پرورش داده شده اند. اما در دهه 1940 این نزاد به گونه‌ای پرورش داده شد که تخم گذاری بیشتری انجام دهد. این در زمانی اتفاق افتاد که این مرغ ها در دو نوع ارثی و صنعتی پرورش داده شدند. آنهایی که برای تخم گذاری بیشتر پرورش داده شدند مرغ هایی هستند که امروزه از این نژاد مشاهده می شود. مرغ های رد آیلند معمولا در حدود 18 تا 20 هفته شروع به تخم گذاری می کنند. یک مرغ خوب می تواند هر سال 200 تا 300 عدد تخم بگذارد.

اگرچه مرغ های دیگر که در زمینه تخم گذاری ضعیف هستند سالیانه حدود 150 تا 250 عدد تخم می گذارند. این تخم مرغ ها در رنگ قهوه‌ای روشن و کرم با اندازه متوسط هستند. اندازه تخم مرغ ها می تواند در طول سال مانند تعداد آنها افزایش یا کاهش یابد. مرغ های ارثی در تعداد و اندازه تخم گذاری خیلی از این گونه مرغ ها عقب تر نستند، ولی تفاوت اسلی آنها در میزان و طعم گوشت آنهاست.

شخصیت رفتاری مرغ رد آیلند

مرغ های رد آیلند بسیار فعال، آرام و مستعد هستند. برخی مواقع خروس هایی در این نوع می توانند کمی پرخاشگر باشند. به طور کلی می توان گفت که آنها بسیار کنجکاو، پر انرژی و دوست داشتنی هستند که با توجه به جنسیت آنها می توانند یکسری تفاوت هایی در شخصیت و رفتار داشته باشند. مرغ ها در مقایسه با خروس ها بسیار آرام تر هستند ولیکن در برخی مواقع ممکن است خروس ها زیاد پرخاش کنند که در این مواقع باید به نوع و دسته خروس انتخابی دقت کنید. نیازی به گفتن نخواهد بود که اگر خروس ها پرخاش زیادی داشتند نباید در اطراف کودکان قرار بگیرند.

 

نکاتی در رابطه با سلامت و بهداشت

مانند سایر پرندگان، کرم های ریز و اکتوپارازیت (نوعی انگل در مرغ ها و پرندگان) های دیگر که می تواند برای آنها مشکلاتی ایجاد کند. این مشکلات می تواند توسط حمام گرد و غبار و چک کردن دقیق برطرف شود. منظور از حمام گرد و غبار حرکتی است که تمام پرندگان هنگامی که در خاک و ماسه قرار می گیرند انجام می دهند تا با استفاده از آن انگل های احتمالی را از بین پرو بال خود خارج کنند. در برخی موارد به این حرکت حمام ماسه نیز گفته می شود. غیر از این گونه مشکلات، به طور کلی این نژاد از جمله نژاد های سالم در نظر گرفته می شود.

آیا مرغ ردآیلند برای شما مناسب است؟

اگر به دنبال یک مرغ تخم گذار درجه یک می گردید، دیگر لازم نیست به دنبال آن باشید. مرغ رد آیلند یک گزینه مناسب برای استفاده در این زمینه است که می تواند به راحتی با تغذیه توسط مواد غیر استاندارد و در تمام مکان های نگهداری مرغ دوام آورد. ولی ما توصیه نمی کنیم که از اینگونه مواد غذایی برای تغذیه آنها استفاده کنید. بسیاری از نژاد های مرغ در مکان های سخت به سختی زنده می مانند ولیکن رد آیلند می تواند دیدگاه شما را در این زمینه به طور کلی تغییر دهد. این نژاد مرغ علاوه بر کارایی اصلی خود بسیار پر انرژی هستند و بیشتر مواقع تمایل دارند که صاحبان خود را دنبال کنند.

آنها به عنوان مرغ های خانگی در بین سایر نژاد ها رتبه خوبی را کسب کرده اند و رفتار بسیار مناسبی با کودکان دارند. البته باید مراقب خروس ها باشید. تعداد کمی از این مرغ ها می تواند تمام نیاز های یک خانواده را برطرف کند. صرف نظر از مکان زندگی شما، این پرندگان قدرتمند تقریبا در هر اقلیمی پیدا می شوند.

 

نتیجه

رد آیلند به عنوان یک نوع مرغ تخم گذار، اثر خود را بر دنیای طیور گذاشته است. آنچه که به عنوان یک پروژه کوچک در حیات کوچک خانه شروع شد و به یک پروژه جهانی در دنیای دام و طیور تبدیل شد. تمام مرغ های رد آیلند شخصیت خاص خود را دارند. تا به امروز مشاهده نشده است که آنها نسبت به سایر مرغ ها حتی آنهایی که پرخاشگر هستند رفتار بدی از خود نشان دهند. همیشه کنجکاو هستند و همواره به سمت درب های لانه‌ی خود هجوم می آورند تا غذای خود را میل کنند.

  

منبع: فارسی پت

 آخرین ویرایش: - -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات